Jak standardowo przebiega proces projektowy?

01. INWENTARYZACJE

Jest to pomiar każdego pomieszczenia w uwzględnieniem wszystkich wymiarów ścian, wysokości, otworów drzwiowych i okiennych, grubości ścian, instalacji co, wod-kan, wentylacji i elektryki. Wykonuję również dokumentację fotograficzną danej nieruchomości.

2round
02. KONCEPCJE 2D

Jest to kilka rzutów pomieszczenia "z góry" (zwykle 2-3 sztuki), które obrazują rozmieszczenie wyposażenia we wnętrzu. To rzuty funkcjonalne w skali - masz pewność, że wszystko się zmieści i jest zgodne z zasadami ergonomii. Po omówieniu wszystkich plusów i minusów danej koncepcji, powstaje końcowy rzut, na podstawie którego wykonywana jest wizualizacja 3d pomieszczenia.

3round
03. WIZUALIZACJE 3D

Jest to odzwierciedlenie wybranego rzutu 2d w kolorowych wizualizacjach przestrzennych (3D). Obrazy ukazują przyszłą realizację z zastosowaniem proponowanych materiałów i wykończeń. W procesie projektowym w cenie są dwie wizualizacje dla każdego z pomieszczeń (każda ma 3-6 widoków), kolejne wizualizacje/poprawki są dodatkowo płatne.

4. rys tech
04. RYSUNKI TECHNICZNE

Jest to zestawienie wszystkich rysunków wykonawczych, koniecznych do realizacji inwestycji. Rysunki dopełniają informacje przekazane na wizualizacjach 3D. Rysunki techniczne obejmują rzuty oraz widoki ścian każdego pomieszczenia. Przedstawiają między innymi nowo stawiane ścianki, sufity podwieszane, elektrykę, hydraulikę, sposób kładzenia płytek dla glazurnika, cięcie sztukaterii ściennej, projekty mebli na wymiar, informacje dla szklarza, kamieniarza, aranżacji okien.

5round
05. LISTA ZAKUPÓW

Jest to kompleksowe zestawienie wszystkich użytych w projekcie materiałów i wykończeń. Otrzymasz namiary na miejsca zakupu drzwi, podłóg, sztukaterii, farb, tynków strukturalnych, tapet, grzejników, mebli wolnostojących, oświetlenia, ceramiki, armatury, płytek, tekstyliów i dekoracji...Czyli od A do Z. Specyfikacja ta nie obejmuje zestawienie materiałów budowlanych (po stronie Wykonawcy) i wyboru sprzętów audio/AGD (po stronie Inwestora wg własnych preferencji). Sporządzenie listy zakupów jest też wstępem do kontrolowania budżetu w imieniu Inwestora.

Co możesz zlecić dodatkowo?

6round
MOODBOARD

Jest to przedstawienie wizji na styl i wygląd Twojego pomieszczenia, za pomocą obrazów wnętrz i grafik konkretnych produktów. To próba wywołaniu u Ciebie emocji i określonego nastroju, byś miał szansę ustalić, czy dobrze się czujesz w danym nurcie stylistycznym. To świetna opcja przed wykonaniem wizualizacji 3D, gdy nie możesz się zdecydować na kolorystykę wnętrza lub preferowany styl (np. czy Boho, czy Vintage)

7round
NADZÓR AUTORSKI

Jest to moja wizyta (lub szereg wizyt) na inwestycji w celu sprawdzenia wykonywania prac ze zgodnością z projektem. Odbywa się po dostarczeniu Wykonawcom wszystkich niezbędnych rysunków technicznych. Ma na celu upewnienie się, czy dla Wykonawcy wszystko jest zrozumiałe i realne do wykonania. Sprawdzam, czy instalacje wod-kan, elektryka, płytki, sufity zostały zlokalizowane zgodnie z założeniem projektowym. Nie dotyczy to sprawdzania poprawności wykonania instalacji ukrytych (odpowiedzialność Wykonawcy).

8round
ZASTĘPSTWO INWESTORSKIE

Jest to etap wykonawczy, w którym maksymalnie odciążam Inwestora i kontroluję powierzony mi budżet. Zajmuję się ofertami, zamówieniami, dostawami, transportami, ewentualnymi reklamacjami towarów. Jestem odpowiedzialna za dostarczenie wszystkiego na budowę, ale nie za pracę Wykonawców, których wynajął Inwestor. W tym pakiecie sprawuję również nadzór autorski.

Jaki pakiet najrozsądniej wybrać?

PAKIET MINI

- wywiady i analizy potrzeb
- inwentaryzacja*
- koncepcje 2d
- wizualizacje 3d
- lista zakupów

DLA KOGO

Gdy nie wystarczy Ci sam rzut pomieszczenia, by móc sobie wyobrazić klimat, styl i kolorystykę wnętrza.
Gdy jesteś majsterkowiczem, czujesz, że sam poprowadzisz remont.
Gdy masz Wykonawcę, na którego zrzucisz odpowiedzialność wykonania projektu bez rysunków technicznych (a on się świadomie zgodzi!)

PAKIET OPTIMUM

- wywiady i analizy potrzeb
- inwentaryzacja*
- koncepcje 2d
- wizualizacje 3d
- lista zakupów/ budżet
- rysunki techniczne

DLA KOGO

Gdy chcesz mieć kontrolę nad wszystkimi Twoimi zakupami i budżetem inwestycji.
Gdy nie masz zmysłu technicznego lub nie masz ochoty rozmawiać z Wykonawcą o każdym elemencie.
Gdy nie chcesz się martwić, że coś przeoczysz/nie przekażesz Wykonawcy wszystkich ważnych informacji.

PAKIET MAXI

- wywiady i analizy potrzeb
- inwentaryzacja*
- koncepcje 2d
- wizualizacje 3d
- lista zakupów/ budżet
- rysunki techniczne
- nadzór autorski
- zastępstwo inwestorskie

DLA KOGO

Chcesz zaakceptować plan mieszkania, jego wizualizację, planowane koszty, a potem przestać się martwić.
Gdy nie masz czasu lub ochoty nadzorować wszystkich prac Wykonawców i martwić się o efekty**.
Gdy chcesz mieć święty spokój - zlecić i po prostu wymagać realizacji inwestycji.

* nie dotyczy projektów online
** polecam Ci swoich sprawdzonych Wykonawców. Jeżeli decydujesz się na zatrudnienie innych - nie ma sprawy! Jednak koszty mojej kontroli będą wyższe.

Nie znalazłeś oferty dla siebie?

Potrzebujesz samych koncepcji 2D lub chciałbyś pakiet OPTIMUM, ale z dodatkowym nadzorem autorskim? Nie ma sprawy! Zadzwoń do mnie i pozwól mi przygotować indywidualną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Zapraszam do kontaktu!